Walking Street Tayland’ın ünlü turizm beldelerinden olan Pattaya’da gece hayatının aktığı sokağın ismidir. Saat 18.00-02.00 arası sokak trafiğe kapanmaktadır. Amsterdam’daki red-light district bölgesinin benzeridir. Bu sebeple bir ucundan diğer ucuna yürüyerek gidilebilir. İstanbul’da ki İstiklal Caddesi’ne bir nebze benzemektedir.

Eğlencenin kalbi Walking Street’te onlarca top klas bar, disko, restoran ve striptiz barlar bulunuyor. Cadde üzerinde çok sayıda deniz ürünleri restoranları yer almaktadır. Buradaki önemli barlardan bazıları Tony’s bar, Lucifer, Insomnia, Mixx Discotheque ve Polo Entertainment’dir.

Birbirinden güzel ve seksi kızları, tansiyon yükseltici şovları, bar eğlenceleri ile Soi 13 ve Soi 16 arasında Pattaya’nın en popüler mekânlarının uzandığı Walking Street, 50’den fazla striptiz, gay ve ladyboy barları, masaj salonları ile eğlencenin ve gece hayatının kalbinin attığı yer.

Akşam 18.00-02.00 arası sokaklar trafiğe kapatılınca atmosfer ve renkler hemen değişiyor ve Sin City Pattaya’nın diğer yüzü (dark side) ortaya çıkıyor. Tüm fantezileri ve çılgınlıklarıyla Tayland gece hayatı, gün batımından gün doğumuna kadar bu sokak boyunca yaşanıyor.

Cadde boyunca uzanan bar ve discolar arasına serpilmiş lüks ve kaliteli restoranlarda, baştan çıkartıcı deniz ürünleri lezzetlerini dünyanın diğer yerlerinden çok daha ucuza bulabilmek mümkün. Aynı şekilde Pattaya gece hayatı maliyeti, Bangkok, Koh Samui, Phuket gibi diğer gece hayatıyla ünlü popüler Tayland şehir ve adalarına göre çok daha makul olduğu söylenebilir.