Yurtdışı Eğlence TurlarıYurtdışı Eğlence Turları

Üyelik Sözleşmesi şartlarını okudum ve kabul ediyorum.

Zaten Üye misiniz?

Yurtdışı Eğlence TurlarıYurtdışı Eğlence Turları
Şifreni mi Unuttun?

Üye Değil misiniz?

Lizbon Turu

27% İndirim

Lizbon Turu

Lizbon, tarih ve kültürünü, Fenikeliler, Kartacalılar, Grekler, Romalılar, Vizigotlar ve Arapların oluşturduğu Ortaçağ’dan kalma yapıları ve köprüleriyle masal gibi bir şehirdir. Karnaval ve festivalleri, Art Nouveau esintili binaları, mozaikli kaldırımları, açık hava kafeleri ile ünlüdür. Tepelerin üzerine kurulmuş inişli çıkışlı şehirde semt ve meydanlar birbirlerine asansör ve tramvaylarla bağlanır. Tagus nehrinin kıyısındaki Torre de Belem, Portekiz denizciliğini temsil eden Kâşifler Anıtı, Jeronimos Katedrali mutlaka görülmesi gereken yerlerdir. Castelo de Sao Jorge Kalesi ise kent manzarasını izlemek için en güzel yerlerden biridir. Kalenin tam arkasındaki Alfama Semti, pencerelerde asili çamaşırları, küçük meyhaneleri ile Fado müziğinin yaşadığı mahalledir.

Adını Latince kader kelimesinden alan hüzünlü müzik Fado, denize açılıp uzaklara giden sevgilileri anlatmaktadır. Bairro Alto Bölgesi ise tarihi zenginliğinin yanı sıra ile bar, restoranları ve gece hayatıyla öne çıkar. Akşamları özellikle hafta sonu Lizbonlu gençler Bairro Altoda toplanırlar ve hava güzelse eğlence sokaklara taşar. Müzik sabahın ilk ışıklarına kadar sürer. Expo 98’e ev sahipliği yapan Parque das Nacoes içinde bulunan Oceanario ise çocuk ziyaretçilere deniz dünyasının sırlarını açmaktadır. Vasco de Gama’nın keşiflerine başladığı liman kenti Lizbon, deniz ürünlerini sevenler için ideal şehirdir. Mutfağı, basit, yaratıcı ve hafiftir. Minicik bardaklarda sokak ortasında içilen Ginja (vişneli likörü) ile Pastèis de Belém adındaki tatlıları tatmanızı mutlaka öneririz. Sahildeki Mercado de Ribeira civarındaki pazarda ise egzotik meyveler, kurutulmuş balık, baharatlar ve şarküteri ürünlerini bulabilirsiniz.

1.Gün (İstanbul >> Lizbon)

Lizbon turumuzun birinci gününe hemen başlıyor ve ilk iş olarak Jeronimos Manastırı ziyareti yapıyoruz. Vasco de Gama’nın gömüldüğü yer olan bu manastır M.S. 1500 yılından kalma ve dünyanın en güzel ibadethanelerinden biri kabul ediliyor. Nitekim UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde de yer alıyor. İkinci durağımız ise Belem Kulesi. Keşifler Çağı’nın, yani İspanyol ve Portekizli denizcilerin dünyayı keşfetmeye başladığı dönemin temsilcisi olan bu kule, aynı zamanda şehrin sembolü sayılıyor.

2.gün (Lizbon)

Lizbon turu ikinci gününde, şehrin bize sunduklarını keşfetmeye devam ediyoruz. İlk olarak ziyaret edeceğimiz yer, St. George Kalesi. Şehri 360 derece görmenizi sağlayan bu kale, neredeyse bin yaşında ve sayısız savaşa şahitlik etmiş bulunuyor. Kalenin içinde bir de arkeoloji müzesi yer alıyor ve Keşifler Çağı’ndan kalma değerli sanat eserleri sergileniyor. Gerek kale bahçesinde dolaşan tavus kuşları ve gerekse de surlardan görülebilen Alfama köyü, özellikle fotoğraf tutkunlarına kaçırılmayacak fırsatlar sunuyor.

3.Gün (Lizbon)

Lizbon turu üçüncü gününe, müze ziyareti yaparak başlıyoruz. İlk durağımız Calouste Gulbenkian Müzesi. Aynı isimli küratörün on yıllar boyunca topladığı eserleri sergileyen müze, Rembrandt, Rubens, Monet ve René Lalique’nin paha biçilemeyen çalışmalarına ev sahipliği yapıyor. Müzeden çıktıktan sonra biraz alışveriş yapmaya ne dersiniz? Parque Das Nacoes bunun için en uygun yer. Şehir merkezinde yer alan bölge, sayısız restoran, mağaza ve casino’ya ev sahipliği yapıyor.

4.Gün (Lizbon >> İstanbul)

Sabah kahvaltısı sonrası odaların boşaltılmasının ardından otelden çıkış işlemlerinizi tamamlayıp, kendinizi şehrin sokaklarına bırakabilirsiniz.Uçuş saatinize kadar size kalan zamanda ufak bir gezinti yapabilir şehrin cafelerinde bir tatlı eşliğinde içeceğinizi yudumlayabilirsiniz. Transfer saati geldiğinde ise daha önceden belirlenen saatte ve yerde transfer görevlisi sizi bekleyecek ve Havalimanına transferinizi gerçekleştirecektir. İstanbul’a varışınızı takiben seyahatinizin son bulacaktır.


Lizbon Tur Fiyatına Dahil Olan Hizmetler

 • İstanbul-Lizbon-İstanbul uçuşları
 • Lizbon’da havaalanı-otel-havaalanı transferi
 • 3 gece kahvaltı dahil konaklama
 • Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Alan Vergileri
 • Seyahat Sağlık Sigortası

Lizbon Tur Fiyatına Dahil Olmayan Hizmetler

 • Ekstra gündüz ve gece turları
 • 15 TL tutarındaki yurt dışı çıkış harcınız
 • Tüm kişisel harcamalarınız
 • Ücretli olması halinde, uçuş sırasındaki tüm catering hizmetleri

Önemli

 • Uçak kalkış saatinden en az 2 saat önce havalimanında olmanız gerekmektedir.
 • Otellere giriş saati 14:00, otelden çıkış saati 12:00’dir.
 • 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçük olabilir.
 • Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.
 • Hava durumuna ve mücbir sebeplere bağlı olarak uçuşlar gerçekleşmeyebilir,
 • Otellerin uyguladığı günlük şehir vergileri fiyatlara dahil değildir, direkt otele ödenmektedir.