Yurtdışı Eğlence TurlarıYurtdışı Eğlence Turları
Şifreni mi Unuttun?

Kiev Seyahat Rehberi

Kiev Meydanı
 • Ukrayna
 • Kiev
 • 830 km²
 • Ort 20°C
 • +380
 • Grivni
 • Ukraynaca & Rusça
 • 2.8 Milyon

Kiev Hakkında Genel Bilgiler

9 yy sonlarında Slav ırkı tarafından güçlü bir ülke olmaya adım atan Ukrayna günümüz Kiev'i başkenti ilan etti ve 10 yy sonunda 988 yılında Prens Vladimir Hristiyanlığı resmi dini olarak kabul edip günümüz Rusya topraklarina yayılmasını sağladı. Kiev 250 sene Hazarlar, 260 sene Altınordu ve 500 sene Türk eğemenliği himayesi altında yaşamıştır. Konumu açısından Kiev devamlı göçlerden bir başkent konumunda olup sürekli Rus istilası altındaydı. 17 yy kısa süreliğine Rusya ve Osmanlı Devleti çatısı altında kaldı. Birinci Dünya savaşı sonunda bağımsızlığını ilan etsede Sovyetler Birliğine katıldı. 24 Ağustos 1991 yılında Ukraynanın bağımsızlığı ile Kiev başkent ilan edildi. Şehrin son nüfüs sayımıyla 2.975.976 kişidir. Şehrin kardeş kenti Ankaradır.

Kievde Ulaşım

İçinden Dinyeper nehri geçer. Altyapısına Sovyetler Birliği döneminde önem verilerek yapılması sayesinde, şehirde ulaşım rahattır. Şehirde metrolar vardır. Kiev Metrosu dünyanın en büyük metrolarından biridir. Çok derine inşa edilmiştir. Ayrıca tramvay, troleybüs gibi vasıtaları kullanarak da ulaşım sağlanabilmektedir. Kiev metro haritası aşağıdaki gibidir. kiev metro haritasi
Kiev Aktiviteler

Kiev de Gezilecek Yerler

Pattaya içerisinde ve çevresinde gezilebilecek çeşitli tapınaklar, manzara noktaları, hayvanat bahçeleri ve eğlence parkları bulunuyor. Bu yerleri rehberimizden alabileceğiniz günübirlik turlarla gezebilirsiniz. Ayrıca eğer isterseniz araba veya motosiklet kiralayarak kendiniz de gezebilirsiniz. Ancak dikkatli olmakta fayda var, Pattaya’da oldukça yoğun bir trafik mevcut.

1. Aziz Sophia Katedrali
Aziz Sophia Katedrali Kiev

2. Aziz Andrew Kilisesi
Aziz Andrew Kilisesi Kiev

3. Svetaya Sofia Katedrali
Svetaya Sofia Katedrali Kiev

4. Azizler Şehri(Pecherskaya Lavra)
Azizler Şehri Pecherskaya Lavra

5. II. Dünya Savaşı Müzesi
2. Dünya Savaşı Müzesi

6. Andreski Spusk
Andreski Spusk Yokuşu

7. Özgürlük Meydanı
Özgürlük Meydanı Kiev

8. Rodina Mat
Rodina Mat Kiev

Kiev Kültürü, Tarihi ve Coğrafyası

imageframe-image

Kiev Yemek Kültürü

Kiev yemek kültürü, iklimin şartları ve kısmen eski Sovyet yemek kültürünün etkisi altındadır. Geleneksel yemek üç öğünden oluşur. Birinci öğün anlamına gelen “Pervoye” genellikle çorba veya salatayı, Borş Çorbasını, ikinci öğün anlamına gelen “Ftoroye” yanında patates olan et, tavuk veya balığı, üçüncü öğün anlamına gelen “Treteya” ise kompostoyu veya tatlıyı temsil eder.

İklim nedeniyle genellikle soğuk havaya dayanıklı patates, lahana gibi sebzeler kullanılır. Ağırlıklı olarak domuz eti tüketilir. Domuz eti, koyun ve dana etine göre daha pahalıdır. Domuzun en kalın yağından oluşan ve “Salo” adı verilen kısmı çiğ ve tuzlu çok popülerdir.

Kiev Tarihi

Primary Chronicle tarihsel belgesinde Kiev şehrinin yerel bir yöneticisi olmadığını ve 9. yüzyıldan itibaren Hazar Türklerine haraç verdiklerini yazmaktadır. Eski Türkçede yüksek yer anlamına gelen ve Sarkel'e benzeyen Sambat kalesi Hazarlar tarafından şehri korumak için inşa edilmiştir. Kiev 250 sene Hazarlar (850-1100), 260 sene Altınordu (1240-1500) egemenliğinde yaklaşık 500 senede Türkler tarafından yönetilmiştir.

Dinyeper kıyısına kurulmuş şehrin Hazarlar mı yoksa Kievan Rus'ları tarafından mı kurulduğu hakkında sağlam bir bilgi olmamasına rağmen isminin Kıyı Ev den geldiği zannedilmektedir. Sambat, şehrin diğer ismidir.
imageframe-image
imageframe-image

Kiev Coğrafyası

Kuzeydoğusunda Orta Rusya Platosunun bir uzantısı yer alır. Karadeniz kıyıları boyunca uzanan Karadeniz düzlüğü, Kırım Yarımadasında Kuzey Kırım Düzlüğünü meydana getirir. Batıda yer alan Karpat Dağlarının uzunluğu 240 km’yi geçer. Karadeniz ile Azak Denizi arasında kalan Kırım Dağları birbirine paralel üç alçak sıradan meydana gelir. Bu sıralar arasında vadiler yer alır.

Başlıca akarsuları Dinyester ve Dinyeper nehirleri olup, Azak-Karadeniz Havzasına doğru akar. Pripet Bataklıklarının bir bölümü ve bir içdeniz olan Azak Denizi ülke sınırları içinde kalır.

Kiev ılıman bir iklim kuşağında yer alır.
Kiev Gece Hayatı

Kiev Gece Hayatı

Ukrayna’nın 1991’de kazandığı bağımsızlığından sonra Kiev gece hayatında gözle görülür bir farklılaşma yaşanmaya başladı. Gece kulüpleri çok daha renkli ve tabii ki daha pahalı hale geldi. Batı Avrupa’dan gelen bir çok turist için de yeni bir cazibe merkezi haline gelmeye başladı. Ancak yine de Kiev gece hayatı İstanbul’a kıyasla çok çok daha ucuzdur. Hemen hemen bütün gece kulüpleri ve gece hayatı Bağımsızlık Meydanı etrafında konumlanmış durumda. Eğer bu çemberden çıkmak isterseniz kısa bir taksi seyahati ile bir kaç güzel kulüp keşfedebilirsiniz.

Kiev'de gece hayatı 22:00'te başlayıp sabahın erken saatlerine kadar sürmektedir. Alışık olmadığımız avrupa standartlarında ve ilginç dekorlu klüplerde eğlencenin tadına sonuna kadar varabilrisiniz. İlginç gösteriler ve kaliteli dj ler ile ve avrupanın en güzel kızlarıyla Kiev'de dans edip eğlenmenin tadına varacak unutamayacağınız anılar yaşıyacaksınız.

Kiev, striptiz meraklıları için avrupanın en güzel şehirlerinden biridir. Birçok striptiz kulüp bulunmaktadır. Kiev'e gelipte Ukrayna'nın en güzel kızlarının bulunduğu striptiz kulüblerine gitmemeniz sizin için kayıp olur. Kiev'de striptiz kulüpleri akşam 20:00' den sabahın erken saatlerine kadar ilginç gösterileri ile sizleri kendinizden geçirecektir.

Kievde Popüler Barlar

 
Avalon (Ajour)
Leontoviça, 3 Kiev
 
Caribbean Club
Ul.Simona Petlyurı (Kominterna), 4 Kiev
 
Shooters
Moskovskaya, 22 Kiev
 
Patipa
Muzeynıy Pereulok, 10 Kiev
 

Kiev de Popüler Gece Klübleri

 
D’lux
Adres : Gruşevskogo, 3 Kiev
 
Sky Bar
Bolşaya Vasilkovskaya, 5 (7. kat), Kiev
 
Serebro
Meçnikova, 3 Kiev
 
Disco Radio Hall
Moskovski Prospekt, 32, Kiev

Sonuçları Sırala:

10% İndirim

Hotel İbis Kiev
Kiev Ukrayna

1 yorum

Otel İbis Kiev City Center, iş ve eğlence için ideal olan ve çeşitli kategoride 212 odadan oluşan Ekonomi’den Superior kadar konaklama imkanını sunmaktadır.

Gecelik Fiyat65€ SEÇ
15% İndirim

Premier Otel Kiev
Kiev Ukrayna

0 yorum

Premier Otel Kiev iş ve turistik bölgelerinin göbeğinde bir tepenin üzerine konumlanmıştır. Ünlü arter sokak - Khreshchatyk - sadece birkaç adım uzaklıktadır.

Gecelik Fiyat69€ SEÇ
10% İndirim

Royal Olympic Otel
Kiev Ukrayna

0 yorum

Royal Olympic Hotel'in odalarında şık mobilyalar, geniş pencereler ve yumuşak halılar bulunmaktadır. Süitler ve junior süitler butik tarzda dekore edilmiştir. Tüm odalarda düz ekran TV ve minibar, özel banyolarda ise bornoz ve terlik mevcuttur ve ücretsizdir.

Gecelik Fiyat69€ SEÇ
20% İndirim

Otel Ukrayna
Kiev Ukrayna

0 yorum

Otel Ukrayna, Kiev'in tam göbeğindedir. Boş zamanınızda odanızdan ünlü Kiev Özgürlük Meydanı manzarasını izleyerek geçireceksiniz.

Gecelik Fiyat79€ SEÇ

Sonuçları Sırala:

23% İndirim

Kiev Kültür Turu 01 Jan 1970

kişi başı349€
 • Gidiş Dönüş Uçak Bileti
 • Otelde Konaklama
 • Transfer Hizmetleri
 • Rehberlik Hizmeti
 • Şehir Turu

Kiev Eğlence Turu 25 Feb 2016

kişi başı499€
 • Gidiş Dönüş Uçak Bileti
 • Otelde Konaklama
 • Transfer Hizmetleri
 • Rehberlik Hizmeti
 • Gece Kulüpleri Turu